Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete, že je Vám více jak 18 let.

Mezinárodní výstava vín Grand Prix Austerlitz po 12 letech opouští Zámek-Austerlitz ve Slavkově u Brna.

10. 07. 2015 |

Zajímavé praktiky mistní samosprávy...!

Mezinárodní výstava vín Grand Prix Austerlitz již patřila neodmyslitelně k letním Napoleonským slavnostem na Zámku-Austerlitz ve Slavkově u Brna. Na nádvoří zámku se scházeli milovníci vína a přechutnávali vína jak našich vinařů, tak I zahraničních. Sem tam se mezi “vínomilce” zamotal nějaký ten napoleonský voják a tím dodával celé akci zajímavou atmosféru.
Příznivci této akce ji již v roce 2015 na zámku budou ale hledat marně. Po 12-ti letech se tato výstava ze Slavkova přesouvá do Brna a Prahy.
Její přesun není z důvodů nezájmu návštěvníků, ba naopak, návštěvníci každým rokem přibývají.
Pořadatel výstavy, Moravská banka vín z Brna, byl v letošním roce postaven před nelehkou volbu. Město Slavkov, jako majitel zámku, požadoval za pronájem prostor, na tuto akci, komerční nájem, který činní 114.000,-Kč /podotýkám na jeden den/. Vzhledem k tomu, že výstava vín má určitý omezený rozpočet, nelze na tuto částku přistoupit a o jiné částsce zástupci města jednat nechtěli.
Pro pořadatele to znamenalo udělat zásadní rozhodnutí a výstavu přemístit tedy jinam, kde jsou příznivější podmínky.
Termín výstavy je 15. srpna 2015 v Brně v Biskupském dvoře u Zelného rynku a 12. září 2015 v Pražské tržnici Hala 28, v Praze, kde Moravská banka vín provozuje vinotéku.
Pevně věříme, že milovníci vína si na nové působiště cestu najdou. Jako každoročně najdou na výstavě zajímavá vína a také příjde zahrát cimbálová muzika, která k vínu patří.
Také v letošním roce se výstava koná za podpory Vinařského fondu ČR a odborné garance Asociace sommeliérů ČR.

Těšíme se na Vás s přáním “na zdraví”

Stanislav Šida
Moravská banka vín
www.bankavin.cz