Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete, že je Vám více jak 18 let.

Degustujte víno čichem

21. 07. 2015 |

V tomto článku se zaměříme na rozpoznávání a identifikování vinného buketu a pokusíme se nastínit základní kategorizaci jednotlivých vůní.

Degustujte víno čichem
Pokud nejste přímo oborníky přes víno a pijete opravdu jen příležitostně, tak jste si určitě nejednou kladli otázku „Jak se v těch různých vůních a chutích jednotlivých odrůd vín mám vyznat?“.
V tomto článku se zaměříme na rozpoznávání a identifikování vinného buketu a pokusíme se nastínit základní kategorizaci jednotlivých vůní. Většina aromatických tónů, které byly objeveny ve víně, by se daly rozdělit do několika základních skupin.
Ovocné vůně
Jedná se o nejtypičtější odstíny vůní, které lze rozpoznat u běžných odrůd vín. Rozlišujeme odlišné vůně, které jsou typické pro bílá vína a vína červená. V bílých vínech nejčastěji nacházíme aroma různých citrusů, jako třeba citrónu, limetky, pomeranče, mandarinky, nebo i grapefruitu. Dále to mohou být tóny exotického ovoce jako je ananas, nebo různé peckoviny. Mnohdy jsou vůně jemnější a připomínající spíše jablko, či hrušku.
Pro červená vína jsou typické vůně červeného ovoce (třešně, jahody, brusinky a maliny). Také se v těchto vínech vyskytují vonné tony připomínající tmavé druhy ovoce, mezi které patří nejčastěji černé zralé třešně, borůvky, jahody, jablko, broskev, lesní ovoce, nebo černý rybíz.
Vůně dřeva
Zrání v dubových sudech dodává vínu další jedinečné charakteristiky a aroma. Může se jednat o vůně připomínající různé druhy koření, tabáku, karamelu, cedru a třeba i vanilky. Aroma dřeva se liší v závislosti na oblasti, kde duby rostou. Mezi velmi populární patří sudy z dubů pocházejících z Francie, nebo Ameriky.
Vůně země podle původu
Z francouzštiny pochází v odborných kruzích zažitý a velmi používaný termín Terroir, který by se dal také jednoduše vyjádřit pojmem genius loci daného místa, kde je víno pěstováno, sklízeno a zpracováváno. Tento souhrn vlastností je závislý na vlivech, jako jsou např. geologické podloží, složení půdy, vlhkostní podmínky, množství srážek v oblasti, nadmořská výška a vůbec výrobní postupy pro zpracování vinné révy.
Této skupině jsou příznačné zemité vůně vína připomínající půdu, houby, lanýže, nebo jiné. Dalším druhem vůně pocházející ze země je velmi těžko specifikovatelná mineralita.
Ostatní vůně
Mezi ostatní vůně, které jsou časté, patří také máslové aroma. Vůně másla se vyskytuje u bílých vín, která prošla sekundárním procesem zvaným jablečno-mléčné kvašení.
Další ze skupiny ostatních vůní, jenž se poměrně hojně vyskytují jak u bílých tak u červených vín, je aroma bylin a květin. Mezi druhy květin s výrazným aroma, které je možné přiřadit k vůním vína, se řadí např. růže, lilie, fialky, pelargonie, zimolez, levandule, nebo třeba také citrusové květy.
Dále se u vína ve výjimečných případech můžeme setkat se zvláštními druhy vůní, což je třeba vůně masa, kůže, nebo bylinek.
Ochutnávání čichem
Co se týká pouze chutí tak rozpoznáváme jen tyto hlavní - sladké, slané, hořké, kyselé, případně pálivé, nebo pikantní. Další niance již rozlišujeme čichovými smysly. To znamená, že při ochutnávání jídel i nápojů do značné míry zapojujeme i čich, který nám pomáhají dokreslit chuť, a znásobuje výsledný prožitek.
Více informací o vůních vína najdete na v sérii článků na
http://www.bankavin.cz/clanky/degustujte-vino-cichem-58/

autor článku Vladimír Matula Wine concept s.r.o.